KOH-I-NOOR HARDTMUTH
NÁSTROJE TVŮRCŮ OD ROKU 1790
SORTIMENT PRODUKTOV (cz)
úvod   >  Spoločnosť  >  O nás

O nás

KOH-I-NOOR HARDTMUTH SLOVENSKO História našej firmy je veľmi dlhá. Je druhou najstaršou spoločnosťou pôsobiacou na svete v tomto odbore. Bola založená v roku 1790 na výrobu kameniny vo Viedni v tedajšom Rakúsku. Od roku 1802 vyrába ceruzky, pretože vynález výroby tuhy zo zmesi grafitu a ílu bol vynálezom jeho zakladateľa Jozefa Hardtmutha. V roku 1848 sa presťahovala výroba z Viedne do Českých Budějovíc, kde zostala dodnes. V rokoch 1900 – 1910 sa jednalo o najväčšiu ceruzkáreň na svete, ktorá mala 8 samostatných výrobných závodov po svete a 34 dcérskych spoločností zameraných na predaj. Následné politické a hospodárske dianie hlavne v Európe podstatne zmenilo štruktúru firmy. V posledných rokoch prešla technologickou modernizáciou.

KOH-I-NOOR HARDTMUTH je dnes medzinárodnou spoločnosťou, ktorá patrí medzi najväčších výrobcov školských, kancelárskych a umeleckých potrieb v strednej a východnej Európe.

Viac než 70% objemu predaja ide na export do 85 krajín sveta, prevažne Európy a Ameriky.

Pre zaistenie predaja vytvára množstvo dcérskych spoločností, medzi ktoré patrí aj KOH-I-NOOR HARDTMUTH SLOVENSKO zameraný na predaj na Slovensku.

Súčasťou je zdravotnícka divízia, ktorá je zameraná na predaj zdravotníckych a laboratórnych výrobkov materskej spoločnosti Gama Group a.s..

Gama Group a.s. je tradičným výrobcom zdravotníckych výrobkov známych pod obchodnou ochrannou známkou GAMA, ktoré sú pre odbornú zdravotnú verejnosť na Slovensku známe už desiatky rokov.

KOH-I-NOOR HARDTMUTH SLOVENSKO, a.s. | Diaľničná cesta 21 | SK 903 01 Senec | Slovenská republika | www.koh-i-noor.sk | khs (at) koh-i-noor.sk
KOH-I-NOOR HOLDING a.s. KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. GAMA GROUP a.s. KOH-I-NOOR PONAS s.r.o.